Amerika Dil Okulu


AMERİKA DİL OKULU

Bir lisanın öğrenileceği en uygun yer hiç şüphesiz doğal olarak konuşulduğu ülkedir.

Amerika Birleşik Devletleri, yeryüzünün hemen her köşesinden gelip topraklarına yerleşen göçmenlerin kendisine kazandırdığı değişik kültür ve deneyimler sayesinde,  ulaşmış olduğu bilimsel ve teknolojik seviyesi ve aktif sosyal hayatıyla, eğitim için cazibe merkezlerinden biridir.

NEDEN AMERİKA?

  • Seçiminiz ne yönde olursa olsun, uygun fiyatlarla nitelikli programlar bulmak çok kolay olacaktır.
  • Dünyanın pek çok ülkesinden farklı kültür ve milliyeti bir arada görme imkânınız vardır.

NEDEN AMERİKA’DA DİL EĞİTİMİ?

  • Amerika’da yaşam İngiltere’ye göre daha ucuzdur.
  • Dil eğitiminizi tamamladığınızda yüksek lisans ve lisans programlarına devam etmek isterseniz bir çok seçeneğiniz olacaktır.
  • Dil eğitimi sadece dil dersleri almaktan ibaret değildir aynı zamanda öğrencilere sunulan kültürel faaliyetler de önemli yer teşkil eder. Bu açıdan Amerika öğrencilere sunduğu geniş alternatifler sayesinde dil eğitimi konusunda en çok tercih edilen ülkelerden birisidir.
  • Amerika teknolojik açıdan dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir ve staj olanakları diğer ülkelere göre daha çeşitlidir.
  •  Ülkenin coğrafi konumu size birçok seçenek sunacaktır. Seçiminiz ılıman iklime sahip San Francisco, Miami gibi şehirler olabileceği gibi, öğrencilerin yoğunlukta olduğu New York, Boston gibi şehirler de olabilir.

KONAKLAMA

Amerika’da en çok tercih edilen konaklama türü okul yurtlarıdır. Bunun sebebi, okulların genelde üniversite kampüsleri içinde olmasıdır.  Yurtların tercih edilmesinin bir diğer sebebi de yerleşim alanlarının çok dağınık olması ve genelde şehir merkezlerinden ve okullardan uzak olmasıdır.

Amerika’daki eğitim olanaklarını öğrenmek ve dil okulları hakkında bilgi almak için bize ulaşın!

 

KAPLAN ASPECT
LSI
GEOS
ST GILES
LAL GROUP
MANHATTAN LANGUAGE
NYLC
BSML
UNIVERSITY OF CALIFORNIA IRVINE CAMPUS
CALIFORNIA  STATE UNIVERSITY  L.A CAMPUS
LANGUAGE EXCHANGE INTERNATIONAL
SPRACHCAFFE
EUROCENTERS
GLOBAL VILLAGE ENGLISH CENTRES
EC