Amerika


AMERİKA'DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Sunduğu olanaklar, geniş kampüsleri, zengin sosyal aktiviteleri ve teknolojik imkanları ile dünyaca ünlü Amerikan üniversiteleri, yurtdışında üniversite eğitimi denince ilk akla gelen kurumlardır.

Hedefiniz, üniversite eğitiminizi ABD’de tamamlamak ise lise 9. sınıftan hazırlanmaya başlamanızı öneririz. Amerikan üniversiteleri çok seçici olmakla birlikte, öğrencilere birçok burs imkanı sunmaktadırlar. Burslardan yararlanabilmek ve iyi bir üniversiteye kabul edilebilmek için yoğun bir hazırlık gerekmektedir.

Language Travellers, öğrencilere Lise 9. sınıftan itibaren Amerikan üniversitelerine hazırlık danışmanlığı yapmaktadır. Amerika’da eğitim alma kararını Lise 10 ve 11. sınıfta vermiş olan öğrenciler de bu hazırlık programına dahil olabilirler fakat bu süreç ne kadar erken başlarsa öğrencilerin başarı oranı da o kadar yüksek olacaktır.

Başvuru:

Amerikan üniversitelerine başvuru için aşağıda belirtilen sınavlardan gerekli puanları almanız ve istenen evrakları eksiksiz şekilde hazırlamanız gerekmektedir.

  • İngilizce yeterlilik sınavı (TOEFL, IELTS)
  • SAT, ACT
  • Kendinizi ve hedeflerinizi anlatan kısa bir deneme yazısı (ESSAY)
  • Online başvuru formu
  • Özgeçmiş
  • Öğretmen referansları

Hazırlık Süreci

Amerika’da üniversite okumak isteyen öğrenciler başvuru koşullarını yerine getirmek üzere lise yıllarında hazırlık yapmaya başlamalıdırlar. Ayrıca okul ve bölge seçimi de kapsamlı bir araştırma gerektirmektedir ve öğrencinin akademik ve sosyal başarıları göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

  • İngilizce yeterlilik sınavlarına hazırlık (IELTS, TOEFL) : Language Travellers danışmanlarından bu sınavlara hazırlık ve kayıt konusunda destek alabilirsiniz.
  • SAT, ACT hazırlık : Amerikan üniversitelerinin çoğu yabancı öğrencilerin de bu sınava girmesini istemektedir. İngilizce okuma, yazma, matematik ve fen bölümlerinden oluşan bu sınavlara hazırlanmaya en geç 10. sınıf sonunda başlamalısınız. Sınavlara 11. sınıfta girmeye başlayarak ilerlemenizi test edebilirsiniz. Danışmanlarımız size hazırlık ve kayıt konusunda destek verecektir.
  • Okul seçimi öğrencinin akademik ve sosyal başarıları ve diğer imkanları göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Bu nedenle de öğrencilerin hedefledikleri üniversitelere giriş yapabilmeleri için lisenin ilk yıllarında kendilerini akademik ve sosyal açıdan hazırlamaları gerekmektedir. Language Travellers danışmanları bu süreçte öğrencilere danışmanlık yaparak hedeflerine hazırlamaktadırlar.