Dil Okulu S.S.S.


Dil Okulu Sık Sorulan Sorular

1- Dil Okulu ne demektir?

-Öğrencilerin doğru bir gramer bilgisine sahip olmanın yanı sıra dili sosyal yaşamda kullanarak konuşma ve anlama yeteneklerini de kolayca geliştirebilmeleri için yurtdışında gittikleri okullardır.

2-Programa kimler katılabilir?

– 8 -18 yaş arası orta okul ve lise öğrencileri bu programa katılabilir. Çok az İngilizce bilgisine sahip öğrenciler de programa katılabilir.

3-Program çeşitleri nelerdir?

-Programa okul grubunuzla yada bireysel olarak katılabilirsiniz. okul gruplarında programın yapılacağı okul, tarihler ve geziler okul yönetimi tarafından belirlenir. Genelde program süresi en fazla 3-4 hafta olabilmektedir.
Bireysel programlarda ise Language Travellers danışmanınızla, gitmek istediğiniz okulu, tarihi, program süresini, aktiviteleri ve gezileri siz seçebilirsiniz.

4-Yaz okulu programına hangi ülkelerde katılabilirim?

-İngiltere, Amerika, Kanada, Malta, İtalya, İspanya, Fransa ve Almanya’da yaz okulu programlarına katılabilirsiniz.

5-Okula gittiğimde sınıfım nasıl belirlenecek?

-Okulun ilk günü seviye belirleme sınavı yapılır ve buna göre seviyenize uygun sınıfa yerleştirilirsiniz.

6-Haftada kaç saat ders alacağım?

– Seçtiğiniz programa göre değişmekle birlikte, genelde dersler haftada 15 – saattir. Dilerseniz daha yoğun bir programa da katılabilirsiniz.

7-Yaz okullarında konaklama nasıl?

-Iki türlü konaklama seçeneği vardır. Aile yanında yada seçtiğiniz okulun yurdunda kalabilirsiniz.
>   Yurtlar genelde okul kampüsü içerisinde ya da okula yürüyüş mesafesindedir. Tek, çift ya da 3-4 kişilik odalarda banyosu içinde yada dışarıda olmak üzere birçok seçenek bulunmaktadır. Yurtlarda her öğrenci başka milletten bir kişiyle kalmaktadır.
>   Aile yanında konaklama, öğrendiğiniz dili kurs ve aktivite programı dışında da geliştirme olanağı sunduğundan en çok tavsiye edilen konaklama türüdür. Aile birlikte kalarak hem onlarla konuşma becerilerinizi geliştirebilir hem de öğrendiğiniz dilin kültürünü öğrenebilirsiniz. Aileler genelde okula yakın mesafede olmakla birlikte otobüs mesafesinde de olbilir. Bu nedenle 14 yaş altı öğrenciler sadece yurt konaklamasını tercih edebilir.

8-Dersler bittikten sonra eğlenceli bir şeyler yapabilecek miyim?

-Elbette. Bu programlar bir yabancı dili öğrenmenin ve geliştirmenin yanında yaz tatilinizi de en iyi şekilde geçirmenizi hedefler. Derslerden sonra okulun programında yer alan çeşitli sosyal ve sportif aktiviteler katılabilir, yeni tanıştığınız arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda gezi programlarına katılarak, yeni yerler görebilirsiniz.

9-Yaz okullarında yemekler nasıl olacak?

-Okulların çoğu yurtlarda kalan öğrenciler için öğlen ve akşam yemeklerinde açık büfe yemek vermektedir. Uluslararası öğrencilerin bulunduğu göz önüne alınarak her kültüre uygun yemek verilmektedir.
Aile yanında kalan öğrenciler ise genelde bulunduğu ülkenin kültürüne uygun yemekler yemektedir.

.

10-Eğer bir dil okuluna kayıt yaptırırsam, program fiyatına neler dahil olacak?

-Haftada15 – 20 saat dil eğitimi
Okul yurdunda ya da aile yanında tam pansiyon konaklama
Haftasonları gezileri
Haftaiçi öğlen ve akşam sportif ve kültürel aktiviteler
Havaalanı transferleri
Katılım sertifikası
Sağlık ve Kaza sigortası
24 saat rehber öğretmen danışmanlığı.

11-Language travellers yaz okulları programını kaç yıldır düzenlemektedir?

-Language Travellers yaz okulları programını 1999 yılından beri düzenlemektedir. Okul grupları için Language Travellers her grupla birlikte gidecek şekilde en az bir hafta kalmak üzere bir danışman tahsis eder.

Bu yaz diğerlerinden farklı olsun diyorsanız yaz okulu programları tam size göre!