İngiltere Dil Okulu


İNGİLTERE DİL OKULU

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenlerin aklına gelen ilk seçenek genellikle İngiltere olur.

İngiltere ya da Britanya dediğimiz Birleşik Krallık, şüphesiz ki dünya tarihini belirleyen başlıca devletlerden…
Britanya her milletten insanı etkileyip değiştiren; Beatles’dan Kral Arthur’a , James Bond’dan Kralice Elizabeth’e  pek çok kültürel ve siyasi sembolü yaratan ada olarak günümüze dek gelen büyük bir devletler topluluğu, medeniyetler beşiğidir.
İngiltere, aynı zamanda İskoçya’dan Galler’e kadar uzanan eğitim kalitesi tartışılmaz onlarca dil okuluyla da İngilizce dil eğitiminin beşiğidir.  İngilizce’nin anavatanı olarak adlandırılan İngiltere’de sayısı yüzleri bulan dil okulu bulunmaktadır.Ayrıca pek çok üniversite ve kolej bünyesinde yabancı öğrenciler için dil eğitim birimleri vardır.
İngiltere, uluslararası öğrencilere gösterdiği geleneksel ev sahipliğiyle öğrenciler tarafından tercih edilen bir ülke olmaktadır. Her yıl 600.000 öğrenci dil öğrenmek amacıyla İngiltere’yi ziyaret etmektedir.Bu kadar öğrencinin dil eğitimi için İngiltere’ye gelmesi bu konuda bazı düzenleme ve denetlemeleri gerekli kılmıştır. Ülkede, okulları eğitim kalitesi açısından denetleyen en büyük kuruluş British Council’dir. İngiltere’de pek çok okul British Council tarafından denetlenmiş ve akreditasyon almıştır ayrıca  her okul üç yılda bir yeni bir denetimden geçer. Böylece okulların eğitim sistemi ve öğrencilere sunduğu olanaklar, doğal bir rekabet ortamında sürekli gelişme gösterir.

İngiltere’de dil okulları genelde, Londra, Brighton, Bournemouth, Oxford, Cambridge, Oxford Eastbourne, Edinburg gibi şehirlerde yaygındır. Londra’da eğitim almanın avantajlarından biri, kurs sonunda staj olanaklarının diğer şehirlere göre daha fazla olmasıdır. Okul tercihinizi,Londra ve Brighton gibi hareketli yaşantının aynısını bulabileceğiniz ve yaşam, eğitim masraflarının daha düşük olduğu Kuzey İngiltere bölgesinden de yapabilirsiniz.

LONDRA

İngiltere’nin başkenti ve dünyanın en ilginç, multikültürel ve eğlenceli şehirlerinden biri olan Londra, şehir hayatının hareketliliğinin, renklerinin ve çeşitliliğinin tadına varmak isteyen öğrenciler için en ideal öğrenim mekanıdır
Londra size her istediğinizi istediğiniz zaman yapmak gibi bir imkan sunar. Birçok yerde eğlence mekanları 24 saat açıktır. Bütün büyük şehirler gibi Londra’yi da birkaç cümleyle tanımlamak hemen hemen imkansızdır. Şehrin turistik merkezleri, finans merkezi, parlemento binasının ve kraliyet ailesine ait Buckingham sarayının bulunduğu bölgeler, Thames nehri, çeşitli ülkelerden gelip bu şehre yerleşmiş insanların ağırlıklı olduğu, yerel kültürlerin her sokak başı yansıtıldığı semtler , kültür ve sanat merkezleri ve diğer bölgeler birbirinden o kadar farklıdır ki, ancak uzun süre Londra’da yaşadıktan sonra bu şehri tanıdığınızı söyleyebilirsiniz. Londra ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir nokta şehirdeki yabancıların fazlalaıgıdır. “Londra’da İngiliz bulamamak” bazı semtler için gerçeği fazlasıyla yansıtan bir espri konusudur. Bu kültürel prizmanın bir sonucu olarak Londralılar yabancılara karşı büyük ölçüde toleranslıdır. Bu şehre yerleşmiş yabancılar öğrenciler ya da turistlere kollarını açan Londra ve Londralılar, her gününüzü ayrı bir macera gibi yaşamanıza yardımcı olacaktır.

BRIGHTON

İngiltere’nin güney sahilinde yer alan Brighton en popüler tatil beldelerinin de başında gelir. 18. yüzyıla kadar sakın bir balıkçı kasabası olan Brighton yavaş yavaş tuzlu deniz suyunun sağlığa iyi geldiği rivayetiyle hastaların ve zengin kesimin yerlestiği bir tedavi merkezi haline gelmiş, günümüzde ise yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği bir tatil ve eğlence merkezine dönüşmüştür.Şehir, günümüzde 2 üniversitesi, gece hayatı ve yıl boyunca süren çok çeşitli aktiviteleriyle birçok öğrencinin ilk tercihi.
Brighton’da öğrenim görmeyi düşünüyorsanız yerel halkın çoğunluğunun oldukça marjinal ve yeni fikirlere açık insanlar olduğunu aklınızda bulundurmanızda yarar var.
Brighton’da İngiltere’de yer alan en büyük sanat festivali de dahil olmak üzere pek şok sıradışı ve marjinal festivale evsahipliği yapar.2005 yılı seçimlerinde Yeşil Parti’ye %22 oranında oy veren halkın önemli bir kısmı politikayı aktif olarak takip eder

BOURNEMOUTH

İ19. yüzyıl ortalarında çeşitli hastalıklara doğal tedavi bulma amacıyla ziyaret editen Bournemouth, günümüzde kumsalları, gece hayatı ve canlı tatil atmosferiyle her yıl 2 milyon turistin ziyaret ettiği bir tatil beldesi haline geldi.Müzeleri, parkları ve alışveriş merkezleri ile ziyaretçilerine çeşitli alternatifler sunan Bournemout’un popülerliği birçok büyük şirketin de şehre yatırım yapmasına neden oldu. Aile yanı konaklamanın oldukça yüksek standartlara ulaştığı bu şehirde öğrenci olmayı deniz havasını solumak isteyen ve hareketli bir sosyal hayatı tercih eden öğrencilere özellikle tavsiye ediyoruz

CAMBRIDGE

Dünyanın en köklü üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan bu kent tam bir öğrenci şehri olma özelliğini yüzyıllardır korumaktadır. Ülke genelinde %5.1 olan öğrenci nüfusu Cambridge’de %25 e ulaşmıştır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin ve turistlerin varlığıyla ortaya çıkan kozmopolit atmosferin yanında, Cambridge Üniversitesinin tarihi ve görkemli kolejleri, yemyeşil parkları, gece hayatı, kaliteli restoranları, kültür ve sanat merkezleri de geleneksel İngiliz yaşantısını deneyimlemenize olanak tanır. Londra’ya yalnızca 1 saat mesafede olduğu için, birçok Londra’li yaz aylarını Cambridge’de geçirmeyi tercih eder. Şehri çevreleyen Cam nehri özellikle yazları “punt” adı verilen gondollarla gezintiye çıkan, kanoya binen, ya da küçük motorlu teknelerle şehri turlayan turistlerle doludur. Yılın her ayında Cambridge’de nehir kıyısındaki café ya da barlarda arkadaşlarınızla oturarak ya da nehir boyunca yürüyüş yaparak stres atabilirsiniz

OXFORD

Dünyanın en köklü üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan bu kent tam bir öğrenci şehri olma özelliğini yüzyıllardır korumaktadır.
Ülke genelinde %5.1 olan öğrenci nüfusu Oxford’da %26 ya ulaşmıştır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin ve turistlerin varlığıyla ortaya çıkan kozmopolit atmosferin yanında, Oxford Üniversitesinin tarihi ve görkemli kolejleri, yemyeşil parkları, gece hayatı, kaliteli restoranları, kültür ve sanat merkezleri de geleneksel İngiliz yaşantısını deneyimlemenize olanak tanır.Coğrafi konumu dolayısıyla Londra, Birmingham, Bath ve Brighton gibi önemli şehirlere ulaşım hızlı ve kolaydır. Başkent Londra’ya günün 24 saati ve her 10 dakikada bir kalkan otobüsler aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Cherwell ve Isis nehirleri özellikle yazları “punt” adı verilen göndollarla gezintiye çıkan, kanoya binen, ya da küçük motorlu teknelerle şehri turlayan turistlerle doludur.Yılın her ayında Oxford’da nehir kıyısındaki café ya da barlarda arkadaşlarınızla oturarak ya da nehir boyunca yürüyüş yaparak stres atabilirsiniz.

EASTBOURNE

İngiltere’nin Güney sahilindeki şehirlerden biri olan Eastbourne ülke geneline göre güneşli ve kuru olan iklimi, doğal güzellikleri ve kültürel yapısıyla öğrenciler için ideal sayılabilir.Hem canlı ve hareketli, hemde küçük ve güvenli olan bu şehir son yıllara kadar emeklilerin inzivaya çekildiği gözde bir tatil beldesiyken, şimdilerde yabancı ve yerli öğrencilerin favori mekanlarından biri haline geldi.Eğer İngiltere’de deniz kenarında, huzur dolu ve güvenli bir yer arıyorsanız doğa harikası kayalıklarından, limanına hatta binalarıne evlerine kadar beyaza bürünmüş bu şehri gerçekten seveceksiniz demektir…Eastbourne ayrıca, başkent Londra ve Hastings, Brighton gibi çevredeki tatil beldelerine ulaşım çabuk ve zahmetsiz olduğu için günübirlik gezilerden hoşlananlar için de iyi bir merkez. Yerli halkın öğrencilere karşı nazik ve ilgili olduğu bu şehirde yıl boyu düzenlenen festivaller ve etkinliklerle zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

ÇALIŞTIĞIMIZ OKULLAR:

www.edenhouse.co.uk                          Eden House College

www.ecenglish.com                               Ecen English

www.the-englishstudio.com                English Studio

www.excelenglish.co.uk                        Excel English

www.francesking.co.uk                         Frances King College

www.geos-brighton.com                       Geos UK

www.harrowhouse.com                         Harrow House

www.hilderstone.ac.uk                          Hilderstone college

www.ihnewcastle.com                           International House Newscastle

www.kensingtonacademy.com            Kensington Academy of English

www.kingsgroup.co.uk                          Kings Schools

www.lalgroup.com                                  Lal Group

www.lewis-school.co.uk                         Lewis School of English

www.londonschool.com                         London School of English

www.lsi.edu                                               LSI

www.malvernhouse.com                        Malvern House

www.melton-college.co.uk                     Melton College

www.mls-college.co.uk                           Mls International College

www.oxfordhousecollege.co.uk            Oxford House College

www.regencycollege.co.uk                     Regency College

www.english-school.co.uk                     Salisbury School Of English

www.stgiles.co.uk                                    St Giles International

www.sprachcaffe.com                             Sprachcaffe

www.morphan.com.tr/                           Sussex Down College

www.hampstead-english.ac.uk             The Hampstead School of English

www.londonschool.com                         The London School of English

www.ttischool.com                                  TTI School of English

www.wimbledon-school.ac.uk              Wimbledon School