İngiltere


İNGİLTERE'DE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

İngiltere, üniversite eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için çok çeşitli olanaklar sunmaktadır.

3 – 4 yıl süren lisans eğitimi, 2 yıl süren mesleki eğitim programları bunlardan birkaçıdır.
İngiltere’de üniversite eğitimi almaya karar verdiğinizde en önemli unsur; aldığınız eğitimin İngiltere’deki denkliğidir.

İngiliz ve Türk eğitim sistemi birbirinden çok farklıdır. Bu nedenle aldığınız eğitimin İngiltere’deki karşılığını öğrenmeniz ve hangi programdan başlamanız gerektiğini bilmeniz önemlidir. Bize ulaşarak bu konularda bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de lisans eğitimi almak isteyen yabancı öğrencilerin çoğu, İngilizce Yeterlilik, A  levels ya da GCES programlarına katılmalıdır. Bu programları başarı ile tamamladığınızda Yüksek Öğrenim kurumlarına başvuru yapabilirsiniz.

Hemen hemen her üniversitenin yabancı öğrenciler için sunduğu hazırlık programları vardır. Bu programlar sizi üniversite eğitimine hazırlamayı ve ingilizce seviyenizdeki açığı kapatmayı amaçlamaktadır ve 1 yıl sürmektedir.

Bunun yanı sıra dil okullarının üniversite hazırlık programlarına katılarak ve üniversite yerleştirme programlarından yararlanarak sorunsuz bir şekilde üniversite eğitiminize başlayabilirsiniz.

İngiltere’de çalıştığımız okullarla ve giriş koşullarıyla ilgili bilgi almak için lütfen bize ulaşın.