Kanada


KANADA'DA LİSE EĞİTİMİ

Kanada, eğitimde sunduğu kalite ile dünyada öne çıkmış bir ülkedir.

Öğrenimin her seviyesinde kaliteli ve modern anlayışla hizmet veren okullar, Kanada vatandaşlarının yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinden gelen binlerce öğrenciye hizmet vermektedir.

Okullarda eğitim dili hem İngilizce hem Fransızca olarak verilmektedir. Öğrenciler lise eğitimini Kanada’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimine devam etmeleri için çeşitli seçeneklere sahip olurlar.

Language Travellers Yurtdışı Eğitim , 10 yılı aşkın süredir Kanada liselerine yerleştirme yapmaktadır. Öğrencilerimizin isteklerine göre bölge ve okul seçimi yapılmaktadır. Elbette en önemli konulardan biri de konaklama koşullarıdır. Rahat , sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşamak alınacak eğitimde önemli rol oynar.

Yurtta konaklama

Yatılı okullarda kampüs içerisinde yurt konaklama sağlanır.

Yurt konaklamalarda okulun sunduğu imkanlara göre tek kişilik / iki kişilik veya 3-4 kişilik odalar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra öğrencilerin kullanabileceği ortak alanlar da mevcuttur.

Aile yanında konaklama

Aileler bir öğrenciyi misafir edebilmek için öncelikle güvenlik, sağlık ve pozitif bir psikolojik ortam sağlayabileceklerini kanıtlamalıdırlar. Konaklama düzenlemesi yapılırken, öğrenci tek veya iki kişilik odada kalma seçeneğine sahiptir.

Aşağıda Kanada’da yerleştirme yaptığımız okullardan bazıları ilgili bilgi bulabilirsiniz.

Columbia International College of Canada

Şehir: Hamilton, Ontario eyaleti. Eyaletteki en büyük 3. şehirdir ve 500.000 nüfusa sahiptir. Toronto havaalanı ve şehir merkezine sadece 45 dk uzaklıktadır.

Okul hakkında:

Kanada’daki en büyük özel okullardan biridir.
1979 yılında kurulmuştur.
Ontario eğitim bakanlığının denetimlerinden geçmistir ve bu kuruluşa kayıtlıdır.
49 farklı ülkeden 1.500 yabancı öğrenci eğitim görmektedir.
Kanada’daki üniversitelere geçis olanakları ve burs sağlamaktadır.

Programlar:

9-12 sınıflar için Lise eğitimi (Mezunlar Ontario lise diploması almaktadır)
Üniversite Hazırlık programları
Toefl hazırlık programları
İngilizce dil programı