Malta Dil Okulu


MALTA DİL OKULU

 

Malta, Akdeniz’deki konumu ve ılıman iklim şartlarıyla hem İngilizcenizi geliştirebileceğiniz hem de yılın 12 ayı tatil yapabileceğiniz misafirperver bir ülkedir. Okul ücretleri İngilizce dil eğitimi veren diğer ülkelere göre oldukça ekonomiktir.

Malta’ da İngilizce kursları yıl boyunca kesintisiz sürmektedir. 2 haftadan başlayarak 1 yıla kadar istediğiniz süreyi tercih edebilirsiniz. Okullara istediğiniz hafta başlayabilirsiniz.

Dil Okullarına İngilizce seviyeniz ne olursa olsun başvurabilirsiniz. Okulun ilk günü yapılacak seviye belirleme sınavı sonucuna göre uygun bir kura yerleştirilecek, kendi seviyenizdeki diğer öğrencilerle birlikte eğitim alacaksınız.

Okullar genel olarak haftada 20, 25 ve 30 ders yoğunluklarında eğitim vermektedirler. Her yaşa uygun programlar bulabilirsiniz.Yaz döneminde ise, bazı okullar 8- 13, 13–18 yaş dönemine yönelik  yaz kursları düzenliyorlar.Sınıflar en az 5 en fazla 10-12 kişiliktir.

Malta’ da İngilizce dil kursuna başvuru için tüm işlemlerin sorunsuz yetişebilmesine açısından kurs başlangıç tarihinizden en az 4 hafta önce başvurmanız ve yazın eğitim almayı düşünüyorsanız yoğunluktan dolayı en erken 2-3 ay önce başvuru yapmanız gerekmektedir. Böylece kayıt işlemleri, uçak  bileti ve vize işlemleri için yeterli zaman bulabileceksiniz.

Kurs türü ve süresi ne olursa olsun Malta’da İngilizce dil okullarına düzenli devam eden öğrenciler sertifika almaya hak kazanmaktadır

Malta da’ ki okulların hepsinde ilk gün seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Sınav sonucuna göre öğrenciler uygun sınıflara yerleştirilir. İlk gün öğrencilere Malta’yı tanıtan genel bilgiler, haritalar, kimlik kartı, çeşitli pratik bilgiler ve kurs malzemelerini içeren öğrenci dosyaları verilmektedir.

Okullarda öğrencilerin yararlanabilecekleri internet kafe, kütüphane, dil laboratuarı, kafeterya vb. bulunmaktadır.

Okullar sınıf içi eğitim programlarına ek olarak hafta boyunca çeşitli sosyal ve sportif etkinlikler, hafta sonları çeşitli geziler düzenlemektedirler. Bu etkinliklerin bazıları için ücret talep edilmektedir. Etkinliklere katılıp katılmamak öğrencinin isteğine bağlıdır.

Havaalanında karşılama servisi temel olarak öğrencinin havaalanında bir okul görevlisi görevli (ya da okulun anlaşmalı olduğu taksi şirketinin şöförü) tarafından karşılanması ve daha önceden öğrencinin tercih etmiş olduğu konaklama seçeneğine göre yurda veya aile yanına kadar götürülmesini sağlamaktadır.

NİÇİN MALTADA İNGİLİZCE?
Malta’da resmi dil İngilizce ve Maltaca’dır.Malta’da ders dışında da ingilizce pratik yapabilmeniz için ideal bir ülkedir. İngilizce öğrenim maliyeti diğer İngilizce konuşulan ülkere göre daha ekonomiktir.

Akdeniz iklimine sahip olduğu için eğitimin yanında tatil için de ideal bir ülkedir. Ülkede öğrenciler bir yandan İngilizce eğitimi görürken diğer yandan da tarihi, turistik zenginliklerden faydalanarak, halk ve farklı ülkelerden gelen diğer öğrenciler ile iletişim kurarak pratik yapabilmekte, özellikle yaz aylarında bu eğitim dönemi tatil havasında yaşanmaktadır. Ilıman bir iklime sahip bir ada oluşu Malta’yı su sporları için ideal yapmaktadır.Malta bunların yanı sıra yaşam kalitesi bakımından bir Avrupa ülkesidir.

ÇALIŞTIĞIMIZ OKULLAR:

BELS Gozo, BELS Malta & BELS Teens
Chamber College
Clubclass Residential Language School
Easy School of Languages
English Domain
English Language Academy – ELA
ESE – European School of English
Executive Training Institute – Malta
Global Village English Centre
inlingua Malta
International House Malta-Gozo
International Vocational College Malta
Linguatime School of English
Magister Academy
NSTS English Language Institute
Skylark School of English