Sık Sorulan Sorular


Sık Sorulan Sorular

1. Language Travellers bana yurtdışında da yardımcı olacak mı?

 • Language Travellers, kaydınızdan itibaren Türkiye’ye dönene kadar size her zaman tam destek verecektir.

2. Vizemi aldıktan sonra yurtdışına çıkmadan yapmam gereken şeyler var mı?

 • Yurtdışı çıkış harcınızı yatırmalı, uçak biletinizi kestirip bir çıktısını yanınıza almalısınız. Ayrıca pasaport, iş sözleşmesi ya da duruma göre okula kayıt, kabul mektuplarınızı yanınızda bulundurmalısınız.

3. Evraklarımı bavulumda taşımam daha mı güvenli olur?

 • Evraklarınızı kesinlikle yanınızda bulundurmalısınız. Aksaklık yaşamamanız için el bagajınıza koymanızı tavsiye ederiz.

4. Vize evraklarımı nasıl dolduracağım?

 • Vize evraklarınız Language Travellers tarafından doldurulmaktadır. Dolayısıyla her şey kontrol altında olacaktır, endişe etmeyin. 🙂

5. Ya vize randevuma geç kalırsam?

 • Vize randevusunu mümkün olduğunca öğrencinin ikametgahına bağlı olarak geç saatlere ayarlamaya çalışıyoruz ancak olur da geç kalırsanız her şey bitmiş demek değildir. Bize anında ulaşıp yardım alabilirsiniz.

6. Dil eğitimi almak için karar verirken nelere dikkat etmeliyim?

 • Dil eğitimi konusunda yurtdışı danışmanlarımızdan ücretsiz yardım almanızı öneririz. İstediğiniz ülke ve fiyatlar doğrultusunda size en uygun okulun seçilmesinde size en güvenilir ve en doğru bilgiyi vereceklerdir.

7. Yurtdışında staj yapabilmem için IELTS, TOEFL gibi sınavlara girmiş olmam gerekiyor mu?

 • Hayır. Upper-Intermediate seviyesinde İngilizce bilmeniz yeterlidir. Buna ek olarak herhangi bir sınav vermiş olmanıza gerek yoktur.

8. Öğrenci olarak çalışma imkanım var mı?

 • İngiltere ve Kanada gibi ülkelerde dil kursuna gittiğinizde çalışma imkanınız olabiliyor ancak bu koşullar için kurs süresinin belirli bir bir süreyi aşması gerekmektedir.

9. Yurtdışı eğitimi için vizeye ne zaman başvurmak gerekir?

 • Vize aşaması, ülkesine göre en az 1 hafta olmak kaydıyla 1 aya kadar uzayabilen bir süreçtir. Dolayısıyla kursunuz başlamadan en az 2 ay önce okula kaydınızı yaptırıp işlemlerinize ve evrakları toplamaya başlamanızı öneririz.

10. Okullarda sosyal aktiviteler oluyor mu?

 • Dil okullarının tamamına yakını hafta sonu turları, sportif aktiviteler, tarihi ve turistik yerlere geziler düzenler. Bazı dil okulları bu hizmetler için ek ücret talep ederken bazıları bu hizmetleri program dahilinde sunarlar.

11. Vizede aranılan temel şartlar nelerdir?

 • Ülkenizle olan sosyal ve ekonomik bağlarınızı ispatlayıp vize görevlilerini ülkelerine eğitim maksadıyla gittiğinize ve eğitiminizi tamamladıktan sonra geri döneceğinize ikna etmelisiniz.

DİĞER

VAF1: İngiltere’de kısa dönem dil okuluna giden öğrencilerimiz için doldurulan vize formudur.

Acceptance Letter: Kayıt olduğunuz okuldan gelen bir belgedir. Okula kaydolan öğrencinin okul ve kurs detaylarını içerir.

Enrollment Form: Okula kayıt formudur.

Resume: Cirriculum Vitae olarak geçen CV’dir. CV’nin bilinçli olarak doldurulması çok önemlidir.

Host Family: Aile yanında konaklama seçeneğidir.

I-20: Amerikaya gidecek dil okulu öğrencilerinin vizeleri için gerekli olan barkotlu formdur.