Üniversite-Master


Yurtdışında eğitim herkes için hayatının önemli bir dönemidir. Öğrenciler için çok fazla deneyim ve kişisel gelişim içerir. Yeni diller öğrenirler, diğer öğrencilerle sürekli paylaşımda bulunurlar. Bağımsız olarak yaşamanın nasıl hissettirdiğini keşfederler. Aile desteği olmadan kararlar almayı öğrenirler. Genellikle farklı ve yeni bir eğitim sistemini deneyimlerler. Düşünce ve vizyonlarını genişleten birçok şey yaşayıp yeni yerleri tanırlar. Bütün bunlar, onları kendine güvenir ve daha güçlü kılarak onlara başarılı bir hayatın kapılarını açar.

Yurtdışında üniversite eğitimi almak için  belirli koşullar vardır. Bu koşulları yerine getirdikten sonra öğrenciler, ülke ve üniversite seçimi yaparak başvurularını yapabilirler. Başvuru tarihlerinden önce gerekli sınavlara girmeniz ve diğer evraklarınızı da hazırlamış olmanız gerekmektedir.

Language Traveller size ne gibi hizmetler sağlamaktadır? Avantajlarınız neler olacaktır?

  • İngilizce seviyenizi sınavlara girmeden belirlemek

Yurtdışında üniversite eğitim almak istediğinizde ilk karşılaşacağınız soru İngilizce seviyenizin ne olduğudur. Yeterlilik sınavlarına başvuru  yapmadan, seviyenizi bilmeniz sınava hazırlık sürenizi ve başvuru yapabileceğiniz tarihi etkiler. Bu nedenle, Language Travellers ilk etapta ofiste sizi deneme sınavına tabi tutarak seviyenizi belirleme ve ne tip bir yol izlemeniz gerektiği konusunda danışmanlık yapacaktır.  Böylece zaman kaybı yaşamadan işlemleriniz yürütülecektir.

  • Yurtdışındaki üniversiteler hakkında kapsamlı bilgi vermek

Çoğu Language Travellers danışmanları tarafından ziyaret edilmiş olan üniversiteler hakkında bilgi alabilirsiniz.

  • Ülke ve program seçiminde yönlendirme ve bilgilendirmek
  • Tüm kayıt işlemleri
  • Vize asistanlığı, konaklama ve seyahat organizasyonu

 Yurtdışındaki üniversitelere genel giriş koşulları

  • En az lise veya dengi bir okuldan mezun olmak
  • İngilizce yeterlilik ve diğer gerekli sınavlar (TOEFL, IELTS, SAT’tan yeterli puan almak)
  • Referans mektupları hazırlamak ve eğitim amacınızı, kişisel ilgi alanlarınızı açıklayan bir essay yazmak
  • Masrafların karşılanacağına dair teminat

Üniversitelerin kayıt koşulları birbirinden farklılık gösterebilir. İngilizce Yeterlilik sınavıdan TOEFL 550, IELTS 6.5 puan almak birçok üniversiteye girmenizi sağlayabilir. Fakat bazı üniversitelerde bu puanlar daha yüksek veya düşük olabilir.

Kayıt koşullarını ve başvuru tarihlerini öğrenmek için Language Travellers’a danışabilirsiniz.