Yurtdışı Lise


Lise değişim programının amacı, öğrencilerin küresel dünyaya bakış açılarını değiştirmektir.

Yepyeni kültürlerin tanınması, farklı diller öğrenilmesi, yabancı dil seviyesinin geliştirilmesi ve daha birçok avantaj, lise değişim programlarının hedefleri arasında yer almaktadır. Yabancı dili yerinde öğrenme ve pratik yapma olanağı ile büyük bir avantaj sağlayan lise değişim programı, öğrencilerin hayata bakış açısını değiştirerek kültürel ve sosyal hayatta daha önde olmalarını sağlamayı hedeflemektedir. Türkiye’deki eğitim sistemi ile Amerika, Kanada ve Avrupa’daki eğitim sistemini kendi içinde karşılaştıran öğrenci, İngilizce bilgisini de en iyi öğrenme metotlarından birisi olan pratiğe dayalı öğrenme ile geliştirebilecektir. Gün içinde okulda, markette, evde, arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve çevresindekilerle İngilizce konuşan öğrenci, kısa sürede yabancı dil bilgisini geliştirecektir.

Türk öğrencilerinde genel olarak bulunan anlama ancak konuşamama problemi, yerinde pratik yapma olanağı sayesinde tamamen ortadan kalkacak ve öğrencinin anadili düzeyinde İngilizce konuşmasını sağlayacaktır. Lise değişim programı sayesinde, dil konusunda çekingenlik yaşayan öğrenci bu çekingenliği üzerinden atacak ve zamanla İngilizce düşünerek konuşmaya başlayacaktır. Bu da İngilizcenin evrensel bir dil olduğu bu dünyada, oldukça önemli bir avantajdır. Kısa sürede İngilizcesini geliştiren ve yepyeni bir ortama kısa sürede adapte olan öğrenci, dil eğitiminin yanında Amerika, Kanada, İngiltere gibi ülkelerde eğitim görerek tüm dünyada geçerli olan bir diplomaya da sahip olacaktır.

Öğrencilerimizden Başak Su Şahin | Kanada, Belleville – Bayside Secondary School

Merhaba Irmak ablacım

Ben iyiyim, daha havalar sıcak o yüzden sorun yok gibi. Sizler nasılsınız? Burada her şey yolunda. Sadece herkesin alışkanlıkları farklı olduğu için alışmaya çalışiyorum ben de. Türk olduğum için çok iyi davranıyor buradaki görevliler. İsmimi de hemen öğrendiler, çok yardımsever insanlar gerçekten. Herkes cana yakın. Şimdilik bir sorunum yok. Salı günü okul açılacak bakalım. Kısacası ben burada iyiyim. Kendinize çok iyi bakın, görüşmek üzere!

Başak Su Şahin